Klinkier - retrocegla

Klinkier elewacyjny

Na polskim rynku klinkier elewacyjny cieszy się sporym powodzeniem jako materiał wykończeniowy fasad domów i budynków użyteczności publicznej. Od niedawna klinkier coraz chętniej wykorzystywany jest również do ozdabiania ścian i pomieszczeń wewnętrznych. Klienci z reguły decydują się na zakup fabrycznie nowych egzemplarzy, jednak nie brakuje też takich, którzy poszukują materiału pochodzącego ze starych budynków, chcąc stworzyć prawdziwą przestrzeń „z duszą”. Do takich osób skierowana jest oferta retrocegla.pl.

Dzięki nam solidne, prawie 100-letnie cegły wypalane w tradycyjnych piecach, pochodzące z rozbiórek budynków otrzymują drugie życie, mogąc cieszyć oczy nowych właścicieli w nieco odmiennej niż pierwotna roli. Jeżeli poszukujesz najwyższej jakości, jaka była synonimem przygotowywanych tradycyjnymi metodami cegieł jesteś we właściwym miejscu. I nie jest to zwykły chwyt marketingowy – u nas produkty podlegają rygorystycznej selekcji zanim trafią do sprzedaży. Wnikliwie weryfikujemy historię oraz materiały z jakich zostały wykonane budynki dzięki czemu możesz mieć pewność, że te które ponownie wprowadzamy do obrotu mają odpowiednie „kwity”. Wszystko po to, abyś otrzymał produkt jakiego poszukujesz.

Stara cegła lepsza niż nowa

Niekiedy klienci zastanawiają się, czy zakup „starej cegły”, chociaż kojarzonej z wysoką jakością jaką gwarantowali dawni producenci, jest dobrym pomysłem. Wszak upływ czasu jest bezlitosny, a stan techniczny kamienic oddawanych do rozbiórek zwykle woła o pomstę do nieba – odpadające tynki, wilgoć, pleśń. Każdy z tych czynników musi przekładać się w niekorzystny sposób na kondycję muru, a zatem i pojedynczych cegieł z których jest wykonany. Na szczęście nie ma powodu do obaw – jak już wspominaliśmy oferowane produkty są poddawane starannej weryfikacji i ocenie ich stanu. Dzięki temu zyskujesz gwarancję, że oferowany przez nas klinkier to produkt najwyższej jakości – w tym aspekcie nie ma dla nas miejsca na kompromisy.

Pieczołowitość z jaką dobieramy surowiec przekłada się nie tylko na jego walory techniczne oraz wizualne. Dzięki dokładanym staraniom znajdujący się w naszej ofercie klinkier sprawdzi się w bardzo szerokim wachlarzu zastosowań – począwszy od tych bardziej „standardowych”, a na awangardowych kończąc. Jedynym ograniczeniem – prócz odpowiednich technik montażu – jest w gruncie rzeczy wyłącznie Twoja wyobraźnia i kreatywność. Wystarczy wspomnieć, że dotychczasowe realizacje naszych Klientów obejmowały pokoje, salony, kuchnie, korytarze, a nawet… łazienki. Tymczasem możliwości związane z użyciem klinkieru nie kończą się na wnętrzach – entuzjaści tradycyjnych rozwiązań coraz częściej wykorzystują go np. jako klinkier elewacyjny. Połączenie klasycznej elegancji z najnowocześniejszymi rozwiązaniami technicznymi dostępnymi na rynku pozwala na uzyskanie niezwykle oryginalnych połączeń, które z jednej strony pozwalają się wyróżnić, natomiast z drugiej zapewniają spokój na długi czas – elewacja wykonana z klinkieru jest niezwykle odporna na warunki atmosferyczne.

Prawdziwa elegancja nigdy nie przemija

Jeżeli poszukujesz rozwiązań na lata, które długo nie wyjdą z mody, a co najwyżej nieco „przycichną”, skorzystanie z klinkieru będzie dobrym wyborem. Jeżeli jednak poszukujesz czegoś naprawdę ponadczasowego warto sięgnąć po klinkier elewacyjny wykonany w oparciu o stare cegły. Prócz niesamowitego klimatu wnętrz stworzonych przy ich wykorzystaniu, zyskasz też możliwość skorzystania z niezwykle bogatej palety odcieni i wzorów ukształtowanych przez upływ czasu. Z tego samego powodu niezwykle efektowny jest wykonany przy ich pomocy klinkier elewacyjny. Bogata paleta starannie wyselekcjonowanych płytek dostępnych w naszym sklepie ułatwi Ci dokonanie właściwego wyboru.

Warto przy tym nadmienić, że proces przygotowywania cegieł z materiału pochodzącego z rozbiórek jest całkowicie przyjazny środowisku, ponieważ nie generuje jakichkolwiek szkodliwych odpadów. Decydując się na taki „recykling” nie tylko zyskujesz szanse na stworzenie niesamowitego wnętrza lub elewacji, ale pomagasz też zmęczonemu działalnością człowieka środowisku.

Realizacja Waszej wizji jest naszym wspólnym celem

Jesteśmy liderem na rynku. Dzięki temu współpraca z nami nie kończy się na zakupie produktu. Posiadana wiedza i doświadczenie pozwalają nam na oferowanie Klientom kompleksowych rozwiązań oraz udzielanie wsparcia na każdym etapie realizacji projektu.
Profesjonalne doradztwo przy wyborze oferowanych produktów oraz pomoc przy dobraniu rozwiązań pozwalających na uzyskanie optymalnych efektów pomogą z łatwością urzeczywistnić nawet najbardziej złożoną wizję. Gwarancją jej wykonania na najwyższym poziomie, który pozwoli cieszyć się uzyskanymi efektami przez kolejne dekady, jest skorzystanie z naszych wykwalifikowanych specjalistów – montaż możemy wykonać w dowolnym wskazanym przez Ciebie miejscu na terenie całej Polski. Jednak niezależnie od tego, czy zdecydujesz się na skorzystanie z naszych usług, czy zlecisz wykonanie prac własnej ekipie, na zakupione płytki udzielamy 10-cio letniej gwarancji*.

Wysoka jakość w dobrej cenie

Wysoka jakość najczęściej idzie w parze z wysoką ceną. My staramy się przełamywać ten stereotyp, dostarczając Klientom produkty najwyższej jakość w doskonałym stosunku koszt-efekt. Umożliwia nam to połączenie wysokich doświadczenia, unikalnego know-how oraz skali w jakiej działamy na polskim rynku. Produkowane tradycyjnymi metodami cegły są zazwyczaj znacznie trwalsze od swoich dzisiejszych odpowiedników. A to znaczy, że prócz awangardowego stylu i nutki tajemniczości zapewnisz też swojemu budynkowi solidne, trwałe wykończenie.

Ma to szczególne znaczenie w przypadku klinkier elewacyjny. Przy zastosowaniu odpowiednich środków (polecamy zestaw dedykowanej, opracowanej przez nas chemii) oraz techniki montażu, m.in. odpowiedniej impregnacji klinkieru, będzie cieszył oko przez wiele długich lat, nie wymagając żadnych czynności konserwacyjnych. Prócz niepowtarzalnego stylu to jeden z jego największych atutów, którymi góruje nad większością innych rozwiązań, w tym przede wszystkim klasycznymi tynkami, wymagającymi nie tylko okresowego malowania, ale również uzupełniania ubytków (elewacje tego typu są wrażliwe na niekorzystne warunki zewnętrzne).

Klinkier zastosowany we wnętrzu również poradzi sobie lepiej niż większość konkurencyjnych materiałów wykończeniowych. Pomijając jakość i wytrzymałość samej cegły również jej faktura sprzyja większej odporności na niekorzystne czynniki – dzięki naturalnym odbarwieniom znacznie trudniej będzie na takiej powierzchni dostrzec plamy i zabrudzenia, która rzucają się w oczy np. na pomalowanych w jednolitym kolorze ścianach.
Znacznie szersze będą też możliwości skutecznego pozbycia się zanieczyszczeń. O ile w przypadku farb innych niż ceramiczne szorowanie powierzchni nie wchodzi w grę, o tyle klinkier nie zaszkodzi nawet użycie środków chemicznych.

Dotyczy płytek zakupionych z dedykowaną chemią montażową*

5 lat gwarancji

Dostawa już od 25zł.

Przesyłki realizują renomowane firmy kurierskie.

Zadzwoń do nas

786 238 248

Odwiedź nasz sklep

www.retro-cegly.pl

Prawdziwe, stare produkty. W zależności od dostępnej partii towaru występuje możliwość przebarwień, resztek zaprawy murarskiej, odcieni kolorystycznych, odprysków, ubytków powierzchni oraz zróżnicowanie rozmiaru. Zamówione płytki ceglane mogą być wilgotne (jest to związane z technologią ich wytwarzania). W trakcie transportu dopuszcza się możliwość spękania do 20% płytek (płytka, która pękła w trakcie przewozu nie traci swoich wartości estetycznych, bez kłopotu można ją przykleić na wybraną powierzchnię, dzięki linii pęknięcia zyska tylko na swojej autentyczności.)

Ceny znajdujące się na stronach internetowych firmy RetroCegła, w korespondencji e-mailowej oraz podawane podczas rozmów telefonicznych są wartościami brutto, o ile wyraźnie nie zaznaczono (napisano), że dana cena jest ceną netto.