Elewacje domu - retrocegla

Elewacje domu

Elewacja domu parterowego – najmodniejsze przykłady na 2022 rok

Wykonać dzisiaj ciekawy, nowoczesny projekt jakim jest elewacja domu, która zwróci na siebie uwagę i nada odpowiedni charakter budynkowi jest bardzo trudnym zadaniem. Ogromna większość budynków posiada najzwyklejszy tynk w różnych kolorach. Wygląda to elegancko, jednak nie wyróżnia się niczym od innych posiadłości. Dodatkowo tynk co jakiś czas trzeba uzupełniać i najlepiej odmalować, ponieważ stosunkowo szybko widać na nim upływ czasu. Znacznie ciekawszą opcją jest elewacja domu wykonana z płytek ceglanych. Na retrocegla.pl znaleźć można płytki wykonane z ponad 100-letnich cegieł rozbiórkowych ze starannie wyselekcjonowanych budynków i murów. Oferowane przez nas płytki są najwyższej jakości rękodziełem wypalanym w piecach i mogą być stosowane zarówno do elewacji domów jak i ozdobienia innych miejsc jak ogrodzenia i cokoły, ale także jako wykończenie wnętrz. Nasze płytki są niepowtarzalne i ponadczasowe. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, zarówno osoby chcące nadać klasycznego, retro charakteru z XIX-XX wieku, ale także osoby ceniące nowoczesność i wyjątkowość. W ofercie znajdują się klasyczne cegły rdzawo-pomarańczowe takie jak lico klasyczne, lico gotyckie czy różnego rodzaju mixy klasyczne, ale także inne rodzaje – jak piaskowe czy ciemnoszare z wypaloną częścią środkową ze strukturalnymi pęknięciami – burnt loft. Produkty te są wodoodporne i mrozoodporne, więc będą świetnym wyborem jako elewacja domu parterowego czy wykończenie nawet wilgotnych pomieszczeń jakimi są kuchnia czy łazienka. Rękodzieło zawsze będzie w cenie a wykonanie zarówno elewacji jak i wykończenia wnętrz za pomocą płytek ceglanych od lidera polskiego rynku może być najlepszym pomysłem.

Elewacja domu kostki zewnętrzne i nowoczesne wnętrza

Jak już wspomniano wyżej płytki oferowane przez nas można wykorzystywać jako elewacja domu kostki na zewnątrz prezentują się znakomicie, ale także do wykończenia wnętrz pomieszczeń takich jak kuchnie, łazienki czy salon. Wybierając płytki ceglane warto mieć na uwadze, że prawidłowo wykonana elewacja odpowiednio zaimpregnowana nie potrzebuje okresowego uzupełniania ubytków czy poprawek, ponieważ jest bardzo trwała zarówno na upływ czasu jak i warunki atmosferyczne. Wybór odpowiedniej chemii montażowej również będzie tu kluczowy, dlatego polecamy nasze wyroby, które są przystosowane typowo pod ponad 100-letnie cegły. Dzięki odpowiedniemu montażowi i impregnacji cegły można osiągnąć trwałość na długie lata.

Dlaczego warto rozpocząć współpracę z retrocegla.pl

Nasi klienci doceniają wiele aspektów współpracy z nami w swoich opiniach. Przede wszystkim jednak doceniona została kompleksowość obsługi o której wspominają w setkach ocen na nasz temat. Oferujemy naszym klientom profesjonalne doradztwo i pomoc techniczną zarówno w wyborze samych cegieł jak i produktów takich jak klej, fuga i impregnat, ponieważ wiemy, że pozorna minimalna oszczędność na chemii montażowej może skończyć się tragicznie i płytki po prostu będą odpadać z elewacji. Dzięki temu zyskują pewność, że wszystko zostanie dopasowane odpowiednio i będzie trwałe. Oprócz profesjonalnego doradztwa i sprzedaży służymy również pomocą w transporcie na całym obszarze Polski. Możemy również zorganizować profesjonalny, autoryzowany przez nas serwis montażowy, który zajmie się położeniem elewacji na państwa budynku lub wykończą płytkami wnętrza pomieszczeń. Podejmiemy się wykonania każdego projektu jakim jest elewacja domu kostki ceglanej, chociaż najczęściej klienci wybierają opcję jaką jest elewacja domu parterowego.
Dla klientów, którzy kompleksowo skorzystali z naszych usług (kupno płytek, profesjonalnej chemii montażowej, transport i montaż) dajemy aż 10 lat gwarancji. Na rynku budowlanym bardzo trudno znaleźć firmy, które wykonują wszystko od a do z i dają na to gwarancję z prostej przyczyny. Dużo łatwiej jest zrzucić na kogoś winę niż wziąć odpowiedzialność. Firmy montażowe stwierdzą, że produkt był wadliwy, a producenci produktu stwierdzą, że montaż odbył się nieprofesjonalnie. Dlatego my, świadcząc wszelkie usługi, pozwalamy sobie na gwarancję 10-letnią na wszystko. Jesteśmy pewni naszych produktów jak i profesjonalnej chemii montażowej, jej wytrzymałości na warunki atmosferyczne i przede wszystkim nasz autoryzowany serwis montażowy gwarantuje profesjonalizm i odpowiednie założenie elewacji, co w przypadki ręcznie wypalanych cegieł ponad 100-letnich nie jest prostym zadaniem. Elewacja domu kostką, które nie ma dużych rozmiarów i pochodzi sprzed ponad 100 lat musi być wykonana przez profesjonalny serwis montażowy, tylko wtedy mamy pewność, że elewacja domu kostką wytrzyma długie lata i nie będzie sprawiała problemów nawet przy niekorzystnych warunkach atmosferycznych jak długie, nieustanne ulewy i bardzo niskie temperatury utrzymujące się przez długi zimowy okres.
Co bardzo ważne w dzisiejszych czasach jesteśmy firmą, która dba o środowisko. Branża budowlana produkuje mnóstwo odpadów i śmieci. My jednak nie tylko nie wytwarzamy nowych produktów, ponieważ nasze płytki pochodzą ze starannie wyselekcjonowanych cegieł rozbiórkowych z ponad 100-letnich budynków, ale także nie produkujemy żadnych dodatkowych odpadów robiąc wszystko całkowicie ekologicznie. Można śmiało powiedzieć, że jesteśmy jedyną taką firmą zajmującą się elewacją w Polsce, a dodatkowo jesteśmy liderem na polskim rynku.
Wybierając produkty z retrocegly.pl otrzymujesz produkt ponadczasowy i przede wszystkim niepowtarzalny. Budynek otrzyma swój indywidualny charakter na długi okres. Jest to wytwór łączący ze sobą styl retro z nowoczesnością. Ręczna produkcja to najwyższa jakość i indywidualność każdej cegły, jest to zupełnie coś innego niż maszynowo produkowane płytki z tym samym wzorem na każdej. Tutaj otrzymujesz produkt naturalny, który przez najbliższe kilkanaście – kilkadziesiąt lat będzie świetnie wyglądał na elewacji budynku i przede wszystkim będzie się wyróżniał wśród innych. Świetny wygląd i długa trwałość naszych produktów to ogromne zalety.

Atrakcyjne ceny i duży wybór – elewacja domu kostki ceglane

Pomimo tego, że sprzedajemy ręcznie wytworzone cegły pochodzące z ubiegłych wieków i jest to produkt premium to ceny są bardzo atrakcyjnie, głównie ze względu na skalę działania. Działamy na terenie całej Polski i wykonujemy setki elewacji. To pozwala nam zaproponować konkurencyjne stawki, szczególnie jeśli weźmiemy pod uwagę elewację domu parterowego. Każdy znajdzie u nas coś dla siebie, zarówno osoby poszukujące czegoś wyjątkowego, które potrzebują rzadkich, trudnodostępnych cegieł wytwarzanych w piecach Hoffmana, które charakteryzują się przepalonym środkiem cegły, który nadaje ciemnoszary lub aż czarny kolor wraz z charakterystycznymi pęknięciami – jest to ciekawa linia Burnt Loft 3D, które cena wynosi około 300 złotych za metr kwadratowy. Jest to typowy przykład cegły ozdobnej klasy premium. Mamy również produkty ze średniej półki – wszelkie lica klasyczne i gotyckie. Lica klasyczne nadają budynkowi charakter retro, przypominając stare budownictwo ceglane. Lico gotyckie zaś często wykorzystuje się do wykończenia kuchni, ponieważ pomimo swojego zamkowego klimatu pasuje do nowocześnie zaprojektowanych wnętrz. Koszt tego typu płytek waha się od 80 do 140 złotych za metr kwadratowy. W ofercie budżetowej znaleźć można wszelkie mixy klasyczne czy cegły typu New York Loft, które nadają się zarówno do wykonania na elewacji zewnętrznej jak i do wykończenia wszelkich wnętrz – od łazienki aż po salony i sypialnie. Najtańsze rodzaje cegieł są już dostępne od 50-60 złotych za metr kwadratowy, więc na pewno każdy znajdzie coś dla siebie. W porównaniu z kosztami tynku, który również potrafi kosztować z malowaniem około 30-50 złotych za metr kwadratowy, ceny naprawdę nie są wysokie. Elewacja domu parterowego to może być bardzo podobny koszt jak jego tynkowanie, pomimo częstych twierdzeń, że elewacja domu ułożona z cegieł jest kilkukrotnie droższa. Cena zależy tylko i wyłącznie od rodzaju wybranych cegieł, a jest ich sporo i różnią się ceną za metr kwadratowy od 50-60 do nawet kilkuset złotych.

5 lat gwarancji

Dostawa już od 25zł.

Przesyłki realizują renomowane firmy kurierskie.

Zadzwoń do nas

786 238 248

Odwiedź nasz sklep

www.retro-cegly.pl

Prawdziwe, stare produkty. W zależności od dostępnej partii towaru występuje możliwość przebarwień, resztek zaprawy murarskiej, odcieni kolorystycznych, odprysków, ubytków powierzchni oraz zróżnicowanie rozmiaru. Zamówione płytki ceglane mogą być wilgotne (jest to związane z technologią ich wytwarzania). W trakcie transportu dopuszcza się możliwość spękania do 20% płytek (płytka, która pękła w trakcie przewozu nie traci swoich wartości estetycznych, bez kłopotu można ją przykleić na wybraną powierzchnię, dzięki linii pęknięcia zyska tylko na swojej autentyczności.)

Ceny znajdujące się na stronach internetowych firmy RetroCegła, w korespondencji e-mailowej oraz podawane podczas rozmów telefonicznych są wartościami brutto, o ile wyraźnie nie zaznaczono (napisano), że dana cena jest ceną netto.