Emisja akcji - retrocegla
Pierwsza Oferta Publiczna Retro S.A.
Retro cegla
Retro cegla
Retro cegla
Pierwsza Oferta Publiczna Retro S.A.
INFORMACJA o dojściu Oferty Publicznej Akcji serii B do skutku Retro S.A. zobacz

Retrocegla.pl (Retro S.A.) prowadzi do 13 maja 2021 emisje akcji serii B

Oferta Publiczna Akcji Serii B Retro S.A. obejmuje 45 000 sztuk papierów wartościowych, po cenie emisyjnej 89 zł. Spółka planuje jeszcze w tym roku zadebiutować na NewConnect. Zapisy na akcje przyjmowane są przez Prosper Capital Dom Maklerski S.A. oraz Dom maklerski Noble Securities S.A..

Zobacz jak powstaje RetroCegla.pl

Podstawowe informacje

Podstawowe informacje

Retrocegla.pl to działająca od 2014 r. marka odpowiadająca na zmieniające się trendy w architekturze,

w obszarze naturalnych dekoracji ściennych i elewacyjnych. W tym czasie zbudowaliśmy w Polsce pozycję lidera rynku płytek wykonywanych ze starych cegieł, pozyskanych z historycznych budynków. Produkty marki retrocegla.pl trafiły już do ponad 10 000 inwestycji , głównie w Polsce, ale także w Niemczech, Czechach, Szwecji, Austrii, Szwajcarii, Francji, Belgii, Holandii, Irlandii, Wielkiej Brytanii a nawet Japonii. Doszliśmy do momentu, w którym, nasz wcześniejszy, przemysłowy start-up jest obecnie skalowalnym biznesem, gotowym do ekspansji. Właścicielem marki retrocegla.pl jest Retro S.A. z siedzibą w Czeladzi.

Wizja rozwoju

Doszliśmy do momentu, w którym mamy poukładany, skalowalny i efektywny model biznesowy.
Silna i naturalna obecność spółki w e-commerce,
to jeden z naszych największych atutów, szczególnie w obecnych czasach. To doskonały moment na dalszy rozwój sprzedaży w e-commerce oraz uruchomienie tego kanału na rynki eksportowe np. niemiecki, poprzez utworzenie tam spółki zależnej, która będzie obsługiwała lokalny market place oraz logistykę.
Jednocześnie, mocno pracujemy nad zrobotyzowaniem i zautomatyzowaniem naszych procesów produkcyjnych.
Chcemy zaprosić do naszego rosnącego projektu nowych inwestorów, zapewniając im jednocześnie płynność, dzięki notowaniu akcji spółki w Alternatywnym Systemie Obrotu

– komentuje Konrad Pawełczyk, Prezes Zarządu Retro S.A.

Cele emisji

10% - Rozwój kanałów sprzedaży, ok. 0,4 mln PLN

13% - Uruchomienie działalności na rynku niemieckim, ok. 0,5 mln PLN

37% - Automatyzacja/robotyzacja procesu produkcji, ok. 1,5 mln PLN

40% - Linia produkcyjna do wyrobów z betonu, ok. 1,6 mln PLN

Dane podano w mln. PLN w zaokrągleniu do jednego miejsca po przecinku.

Od 2021 roku rozwijamy spółkę w 3 głównych obszarach: produkcyjnym, produktowym i sprzedażowym

NOWE TECHNOLOGIE

Wdrożyliśmy autorską aplikację monitorującą produkcję i jej wydajność.

Najbliższe plany obejmują automatyzację i robotyzację linii produkcyjnej płytek dekoracyjnych ze starej cegły oraz budowę i wdrożenie zautomatyzowanej linii do produkcji okładzin ścienno-elewacyjnych wykonywanych z betonu.

PRODUKT

Bogatą ofertę płytek ze starej cegły, planujemy uzupełnić ich tańszym odpowiednikiem wykonywanym z betonu architektonicznego.

Produkty te będą adresowane na inwestycje, w których najważniejszym, kryterium wyboru jest cena produktu.

EKSPANSJA

Retro S.A. jest liderem polskiego rynku płytek produkowanych z cegły rozbiórkowej.

Na tym etapie rozwoju biznes spółki jest łatwo skalowalny. Spółka planuje wykorzystać swoje atuty i doświadczenie, szczególnie w sprzedaży e-commerce i powtórzyć swój sukces na innych rynkach.

W tym celu planujemy powołać dystrybucyjne spółki zależne na rynkach zagranicznych, począwszy od największego w Europie rynku niemieckiego.

Zespół

KONRAD PAWEŁCZYK

Prezes Zarządu

Pomysłodawca i współzałożyciel Retrocegla.pl. Od 2015 roku aktywnie zaangażowany w działalność spółek kapitałowych, w charakterze wspólnika oraz Prezesa Zarządu. W 2020 roku powołał spółkę Retro S.A. i objął w niej funkcję Prezesa Zarządu. Wcześniej sprawdził się w korporacji, w dziedzinie finansów zajmując stanowiska: windykator, a następnie kontroler kredytowy Grupy Żywiec. Branżę budowlano-wykończeniową poznał w czasach szkolno-studenckich w firmach budowlanych, głównie w USA.

SEBASTIAN PAWEŁCZYK

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Przedsiębiorca od zawsze. Pierwszą firmę założył w 2007 roku, chwilę po napisaniu matury. PR Management Sebastian Pawełczyk wtedy - dzisiaj przekształcona w PR Management Polska Sp. z o.o. wypozycjonowała (SEO) tysiące słów kluczowych i zarządzała milionowymi budżetami reklamowymi (SEM) dla setek firm z całej Polski. Współzałożyciel retrocegla.pl i akcjonariusz Retro S.A. - rynkowego lidera w sektorze okładzin wykonywanych ze starych cegieł.

Struktura akcjonariatu

Obecna struktura Akcjonariatu
Sebastian Pawełczyk Konrad Pawełczyk
Struktura Akcjonariatu po emisji Akcji Serii B
Sebastian Pawełczyk Konrad Pawełczyk Nowi Akcjonariusze

Umowa Lock up

Konrad Pawełczyk i Sebastian Pawełczyk zawarli umowę Lock up, zawierającą zakaz zbywalności akcji serii A przez 18 miesięcy liczonych od dnia pierwszego notowania akcji Retro S.A. w ASO.

Dokumenty - prezentacje

pobierz Dokument Ofertowy Retro S.A.
Oferowanie Akcji Serii B odbywa się wyłącznie na warunkach i zgodnie z zasadami określonymi w załączonym Dokumencie Ofertowym, który jest jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o Akcjach Serii B, Ofercie Publicznej i Emitencie.
pobierz prezentację Retro S.A.
Zapoznaj się z prezentacją emitenta Retro S.A., w której znajdziesz najważniejsze informacje związane z nasza spółką, jej otoczeniem rynkowym, planami rozwoju, strategią, zespołem zarządzającym i podstawowymi wynikami.
pobierz Teaser Retro S.A.
Najbardziej syntetyczny załącznik z opublikowanych. Na 2 stronach zawiera podstawowe informacje o spółce i trwającej emisji.
pobierz Komunikat Aktualizujący nr 1 do Dokumentu Ofertowego

Odwiedź stronę Prosper Capital Dom Maklerski S.A., na której możesz dokonać zapisu na akcje Retro S.A.

  Potrzebujesz informacji o warunkach złożenia zapisu na akcje?

  Jeżeli masz pytania, wypełnij ponizszy formularz, pracownik Domu Maklerskiego skontaktuje się z Tobą.  Zapraszamy do obejrzenia wywiadów, czatów, relacji:

  zobacz Prezentacja i chat inwestorski na:
  zobacz Wywiad z Sebastianem Pawełczykiem w:
  zobacz Prezentacja i sesja Q&A
  zobacz Webinar edukacyjny
  zobacz Q&A ze spółką:

  Niniejszy materiał został przygotowany w związku z Ofertą Publiczną Akcji Serii B Retro S.A. i ma charakter wyłącznie promocyjny oraz nie stanowi oferty w rozumieniu przepisów Kodeksu Cywilnego, rekomendacji nabycia instrumentu finansowego, ani jakiejkolwiek podstawy do podjęcia decyzji o nabyciu instrumentu finansowego. Materiał nie stanowi porady inwestycyjnej, ani też nie jest wskazaniem, iż jakakolwiek inwestycja lub strategia jest odpowiednia w indywidualnej sytuacji inwestora. Jedynym prawnie wiążącym dokumentem zawierającym informacje o Emitencie, Ofercie Publicznej Akcji Serii B oraz czynnikach ryzyka jest Dokument Ofertowy dostępny w wersji elektronicznej na stronie internetowej pcdm.pl oraz retrocegla.pl/emisja-akcji/ . Szczegółowe informacje na temat czynników ryzyka, związanych z niniejszą inwestycją, zostały opisane w rozdziale „ryzyka” Dokumentu Ofertowego. Zwraca się uwagę Inwestorów, że inwestowanie w akcje może prowadzić do utraty części lub całości kapitału.

  5 lat gwarancji

  Dostawa już od 25zł.

  Przesyłki realizują renomowane firmy kurierskie.

  Zadzwoń do nas

  786 238 248

  Odwiedź nasz sklep

  www.retro-cegly.pl

  Prawdziwe, stare produkty. W zależności od dostępnej partii towaru występuje możliwość przebarwień, resztek zaprawy murarskiej, odcieni kolorystycznych, odprysków, ubytków powierzchni oraz zróżnicowanie rozmiaru. Zamówione płytki ceglane mogą być wilgotne (jest to związane z technologią ich wytwarzania). W trakcie transportu dopuszcza się możliwość spękania do 20% płytek (płytka, która pękła w trakcie przewozu nie traci swoich wartości estetycznych, bez kłopotu można ją przykleić na wybraną powierzchnię, dzięki linii pęknięcia zyska tylko na swojej autentyczności.)

  Ceny znajdujące się na stronach internetowych firmy RetroCegła, w korespondencji e-mailowej oraz podawane podczas rozmów telefonicznych są wartościami brutto, o ile wyraźnie nie zaznaczono (napisano), że dana cena jest ceną netto.