facebook

Montaż płytek z cegły

Montaż mapa

Instrukcja samodzielnego montażu płytek z cegły na ścianie

mierzenie ściany

 • -na ścianie, na której położymy płytki, rysujemy przy użyciu miarki i poziomic siatkę.
 • -jej rozstaw nie może być mniejszy niż wysokość płytki czyli ok.8cm

Porada:
jeżeli płytki mają dochodzić do sufitu, siatkę rysujemy od sufitu do podłogi. Dzięki temu jeżeli zajdzie konieczność docinania płytek, znajdą się one przy podłodze

Potrzebne narzędzia:
Miarka, poziomica, ołówek lub pisak

Montaż płytek - mierzenie ściany

gruntowanie ściany

 • - Grunt wlej do naczynia (np. wiaderka budowlanego).
 • - Grunt rozprowadź pędzlem malarskim po powierzchni ściany, tak by nie dopuścić do powstania zacieków.
 • - W przypadku bardzo chłonnych powierzchni czynność tą powtórz do uzyskania lekko błyszczącej powierzchni.

Porada:
jeżeli masz bardzo dużą powierzchnię gruntowania możesz użyć spryskiwacza/rozpylacza (ogrodowego)- to pozwoli zaoszczędzić Twój czas.

Ciekawostka:
Retro Grunt MAX przeznaczony jest do stosowania zarówno na podłoża mineralne (beton, tynk cementowo-wapienny, tynk cementowy, lastriko) oraz na podłoża pokryte dobrze związaną powłoką malarską na bazie tworzyw sztucznych, a także na płyty OSB, płyty kartonowo- gipsowe i powierzchnie szkliste (takie jak glazura). Dzięki Retro Grunt MAX, nasze płytki z cegieł można przykleić nawet na oknie albo lustrze

Potrzebne narzędzia:
Pędzel, wiaderko, paca (w przypadku Retro Grunt MAX)

Montaż płytek - gruntowanie ściany

polecane produkty:

retrogrunt retrogrunt max

klejenie płytek

 • -Klejenie rozpoczynamy, kiedy ściana jest całkowicie sucha!
 • - Rozrabiamy klej według instrukcji dostępnej na naszej stronie www.
 • - Klejenie rozpoczynamy od podłogi lub sufitu - według uznania. Płytki układamy warstwa po warstwie. Nanosimy klej na płytki używając grzebienia i dociskamy do ściany.
 • - Czynności powtarzamy, aż do przyklejenia płytek na całej przewidywanej powierzchni.

Porada:
Wybierz sobie styl murowania cegły i odwzoruj go podczas klejenia. Najbardziej popularny to styl wiązania wozówkowego (licowego) przesunięty o ½ cegły (płytki).

Montaż płytek - klejenie styl murowania

Do przycinania płytek wystarczy szlifierka kątowa z tarczą diamentową do ceramiki lub betonu. Przed przyklejeniem na ścianę rozkładaj sobie płytki na podłodze tak by wybierać i dopasowywać do siebie tworząc niepowtarzalną kompozycję.

Potrzebne narzędzia:
Miarka, poziomica, ołówek lub pisak, szlifierka kątowa z tarczą diamentową, wiaderko, paca grzebieniowa 8mm, woda, mieszadło, wiertarka, szpachelka do nakładania.

polecane produkty

fugowanie płytek

Fugowanie metodą mokrą:

 • - Rozrabiamy fugę według instrukcji dostępnej na naszej stronie www.
 • - Fugę umieszczamy w pistolecie do fugowania lub w worku do fugowania. Następnie za pomocą używanego narzędzia wciskamy rozrobioną masę między płytki.
 • - Tak rozprowadzoną fugę, każdorazowo po wyciśnięciu zawartości narzędzia, wygładzamy przy pomocy pędzelka z wodą (nie można doprowadzić do wyschnięcia nie wygładzonej pędzelkiem fugi) starając się nie zabrudzić płytek.

Fugowanie metodą półsuchą(opcjonalnie)

 • - Rozrabiamy fugę do konsystencji lekko-suchej.
 • - Tak przygotowaną fugę należy nakładać na tacę do fugowania, a następnie kielnią 10mm umieszczać masę między pytkami.
 • - Po wyrobieniu tacy należy wygładzić fugę kielnią.

Porady:
Fugę przygotowujemy tak, aby miała konsystencje lekko półpłynną - przechodziła przez wyciskacz i jednocześnie nie spływała ze ściany. Jako woreczek do fugowania może posłużyć strunowy worek/torebka do żywności z odciętym rogiem. W przypadku zabrudzenia płytek fugą należy od razu zetrzeć zabrudzenie ściereczką bawełnianą.

Potrzebne narzędzia:
wiaderko, woda, wiertarka, mieszadło, mały płaski pędzelek, fugownica lub woreczek do fugowania (w przypadku fugowania metodą półsuchą potrzebna będzie kielnia do fugowania 10mm oraz taca na zaprawę do fugowania).

Montaż płytek - fugowanie

polecane produkty

oczyszczanie ściany

Po wyschnięciu fugi ścianę należy oczyścić za pomocą szczotki ryżowej.

Potrzebne narzędzia:
szczotka ryżowa

Montaż płytek - oczyszczanie ściany

impregnacja lub malowanie

Do impregnacji możemy przystąpić po całkowitym wyschnięciu ściany (minimum tydzień, zalecane 2 tygodnie).

 • Oczyszczamy ją zmiatką lub odkurzamy. Impregnat nakładamy pędzlem, pistoletem do malowania lub opryskiwaczem. Warto nałożyć go dwukrotnie - drugą warstwę po wyschnięciu pierwszej.

Opcjonalnie:
Zamiast impregnacji płytki można pomalować specjalną farbą. Przed malowaniem powierzchnię płytek i fug należy zagruntować (patrz punkt 2).

Potrzebne narzędzia:
pędzel, naczynie, wałek z kuwetą (do malowania)

Montaż płytek - impregnacja lub malowanie

polecane produkty

retro farba
gwarancja

Produkty naturalne, historyczne. Istnieje możliwość przebarwień, pozostałości zaprawy, różnic kolorystycznych, odprysków, uszczerbień nierównej powierzchni i istotnych różnic w wymiarach. Otrzymane produkty mogą być wilgotne (jest to związane z technologią produkcji). Dopuszcza się możliwość pęknięcia do 20% płytek podczas transportu (pęknięta płytka nie traci swoich właściwości, bez problemu można ją przykleić na ścianę - będzie widoczna wtedy linia pęknięcia, jak na prawdziwych ścianach ze starych cegieł).

Wszystkie ceny podawane przez RetroCegła, na stronach internetowych, w korespondencji e-mailowej i rozmowach telefonicznych są cenami brutto, o ile wyraźnie nie zaznaczono (napisano), że dana cena jest ceną netto.

Zadzwoń do nas

786-238-248

Dostawa

Dostawa już od 20zł. Przesyłki realizują renomowane firmy kurierskie.

bądź na bieżąco

Śledź nas na Facebook lub Pinterest

Lokalizacja